STOWARZYSZENIE TRENERÓW PIŁKI NOŻNEJ

Zapraszamy na Kursokonferencje Warszawa 18.12.2021r.

 

 

Konferencja STPN

Konferencja STPN Opublikowany:01.05.2017

W Warszawie odbyła się konferencja STPN TRENERZY TRENEROM - Z DOŚWIADCZEŃ WŁASNYCH I ZAGRANICZNYCH. Zakończył ją wspólny wyjazd na mecz finału Pucharu Polski 2 maja.

Uczestników wydarzenia przywitał Prezes Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej, Dariusz Śledziewski. Przedstawiając cel konferencji oraz szerzej - STPN, podkreślił, że organizacja jest skierowana na i do trenerów. - Chcemy być dla Was platformą, dzięki której Wasz głos zostanie wysłuchany - podkreślał doktor Śledziewski.

20170501_150434

Choć początek konferencji wyznaczono na 14:30, pierwsi uczestnicy zaczęli pojawiać się już na trzy godziny wcześniej. Zainteresowanie uczestnictwem w wykładach było tak duże, że pulę dostępnych miejsc dla chętnych wyczerpano już na kilkanaście dni przed wydarzeniem.

Pierwszy prelegent - trener Legii Warszawa, Jacek Magiera, opowiedział o zasadach kształtowania kreatywności wśród zawodników piłki nożnej.

20170501_141851

20170501_145208

Po wystąpieniu Jacka Magiery odbyła się dyskusja na temat roli kreatywności w piłce nożnej. Prezes Stowarzyszenia Trenerów Piłki Nożnej, Dariusz Śledziewski, postawił ważne otwarte pytanie: czy jako trenerzy poszukujemy talenty, czy też je tworzymy? W rozmowie wzięli udział między innymi Roman Kosecki i Jan Urban oraz wielu innych znamienitych Trenerów.

Następnie z wykładem o budowaniu jednostki treningowej dla kategorii U-13/U-14 w jednym z klubów angielskich opowiedział Radosław Mozyrko.

20170501_151056

Radosław Mozyrko podkreślał znaczenie dodatkowych warsztatów dla młodych zawodników w budowaniu mikrocyklu treningowego. Poza zajęciami dotyczącymi podnoszenia wiedzy teoretycznie z zakresu przygotowania motorycznego wskazał również wykłady z dietetyki oraz z funkcjonowania w mediach społecznościowych.

Porównując funkcjonowanie polskich i angielskich akademii, Mozyrko wskazał znaczącą różnicę - na Wyspach nie gratuluje się trenerom po wygranych meczach. Tam czas na gratulacje jest dopiero wówczas, gdy ukształtowani przez szkoleniowców zawodnicy trafią do piłki seniorskiej.

2 maja to na konferencji czas praktyki - Uczestnicy oraz Prelegenci przenieśli się na Bemowo, gdzie zaplanowano treningi pokazowe. Na rozpoczęcie dnia trener Paweł Grycman poprowadzi zajęcia z zakresu doskonalenia percepcji w zakresie indywidualnym i grupowym. Następnie Michał Probierz, trener Jagiellonii Białystok (lidera Ekstraklasa), zaprezentuje jednostkę dedykowaną doskonaleniu ataku pozycyjnego i szybkiego.

IMG_1826

Kolejne zajęcia to wykład trenera Henryka Kasperczaka dotyczący pracy szkoleniowej poza granicami Polski i wiążącym się z tym wyzwaniem. Zanim Uczestnicy wyjechali na mecz finałowy Pucharu Polski, doktor Dariusz Śledziewski i Przemysław Łagoźny przedstawili założenia pracy szkoleniowej w Malaga FC.

IMG_1827

IMG_1834

Po zakończeniu wykładów i zamknięciu konferencji Uczestnicy przenieśli się na Stadion Narodowy, aby śledzić emocjonujący mecz finału Pucharu Polski, w którym po dogrywce Arka Gdynia pokonała Lech Poznań 2:1.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za przybycie, aktywny udział w wydarzeniu oraz liczne fachowe pytania! Śledźcie nadal naszą stronę oraz konta w mediach społecznościowych, aby dowiadywać się na bieżąco o kolejnych wydarzeniach, które będziemy organizowali.

PONIŻEJ GALERIA Z WYDARZENIA: